Kąpiel mleczno-miodowa

Użycie mleka w kąpieli to doskonały sposób na odżywienie skóry całego ciała. Dzięki mlecznym kąpielom skóra staje się gładka, miękka i delikatna, jest to  jeden z najstarszych sposobów pielęgnacji ciała. Mogą stać się rytuałem domowej odnowy biologicznej, który odpręża ciało i umysł. Proteiny, witaminy i tłuszcze zawarte w mleku łagodzą podrażnienia, nawilżają i natłuszczają. Mleko zawiera kwas mlekowy – naturalne AHA złuszczające naskórek. Kąpiel mleczna uelastycznia skórę i pobudza ją do wytwarzania kolagenu. Mleko natłuszcza, wygładza, chroni i przynosi ulgę wysuszonej skórze. Nadaje się do pielęgnacji każdego rodzaju cery.

Miód pszczeli ma właściwości przeciwbólowe, przeciwzapalne i odnawiające, z łatwością przenika przez skórę dostarczając składników energetyzujących, działa przeciwzapalnie i usprawnia gojenie ran, dzięki zawartości nadtlenku wodoru jest skutecznym środkiem bakteriobójczym.

Zabieg ten jest niezwykle odżywczym rytuałem dla skóry. Efekt uzyskany dzięki regularnym kąpielom mleczno-miodowym niczym nie ustępuje tym, które uzyskamy w najlepszym salonie kosmetycznym i SPA.